foto: Marjan Noteboom

Dit jaar zullen wederom op zes donderdagen in juli en augustus de Open Kerkdagen worden gehouden in de Martinuskerk in Markelo. Met als thema ‘De Kunst van de Fotografie’ heeft de organiserende commissie een vijftal Markelose fotografen bereid gevonden om hun werk te exposeren in de kerk. Ruim vijftig foto’s van Jan Gerber, Caroline Lichthart, Arno Kurvers, Marian Waanders en Marjan Noteboom zijn op donderdagmorgen tot en met 17 augustus te bezichtigen tussen 9.30 uur en 12.00 uur. De fotografen hebben elk hun eigen kijk op fotografie. Zij spelen met licht, maar in de expositie is ook aandacht voor macrofotografie, magisch realisme, surrealisme, Markelose landschappen en tradities. Kortom: een gevarieerde expositie op een unieke plek in Markelo. De kunstfoto’s zijn te koop. Een deel van de opbrengst zal door de fotografen geschonken worden aan de Martinuskerk.

 

Elke donderdag is er zeker een van de fotografen aanwezig die u graag iets wil vertellen over de werken of zijn/haar passie voor het vak. Tijdens de expositie zal een organist het Haubtorgel bespelen. Naast de expositie zijn er tevens een aantal stands met huishoudelijk textiel, poppenkleertjes en leuke cadeautjes. Tegenover de kerk, in de Martinushof wordt gelijktijdig een boekenmarkt georganiseerd. In de huiskamer van de kerk staat natuurlijk een kopje koffie met iets lekkers voor u klaar.

 

Open Kerkdagen Martinuskerk

13 juli – 9.30 tot 12.00 uur   organist Wim de Just
20 juli – 9.30 tot 12.00 uur     organist Dick Gerrits
26 juli extra openstelling 18.30 tot 21.00 uur
27 juli – 9.30 tot 12.00 uur     organist Ries van Vrouwerff
3 augustus – 9.30 tot 12.00 uur      organist Henk Oosterveen
10 augustus – 9.30 tot 12.00 uur    organist Gerrolt Droogsma
17 augustus – 9.30 tot 12.00 uur    organist Wim de Just