In het zuiden van de Verenigde Staten ontstond in de 19e Eeuw onder de zwarte slaven een protestsong: ‘When Israel was in Egypt’s land, let my People go; oppressed so hard they could not stand, let my People go…’ Dit lied werd populair over de hele wereld nadat het werd vertolkt door Louis Armstrong. Inmiddels is het als gezang 168 te vinden in het liedboek van 2013.

Deze Negro Spiritual herinnert aan het verhaal waarover we a.s. zondag horen. Het verhaal van Israël, dat Egypte verlaat, omdat het leven daar onvrij is en het verblijf er veel angst geeft. De weg naar het beloofde land, door de woestijn, is geen weg zonder slag of stoot. De zee strekt zich als een onneembaar bolwerk voor hen uit en de Farao zit het volk alsnog op de hielen!
Ds. Deodaat van der Boon

U kunt deze dienst live volgen via https://kerkdienstgemist.nl/stations/181-Protestantse-Gemeente-Markelo. Ook is het mogelijk om deze dienst achteraf terug te kijken.